Конспекти уроків для 6-11-х класів, ЗНО

Розпродаж журналів 2019-2020-х років Календарно-тематичне планування уроків з української мови та літератури на 2020-2021 н.р. (5-11 класи)

Стаття №13 з журналу “ДИВОСЛОВО” №07-08 (688-689) 2014 р.

Надія МОРОЗЮК. Кольороназви у творчості Тараса Федюка

   Ще з часів Аристотеля тема кольороназв привертає увагу дослідників у галузі словотвору, лінгвостатистики, психолінгвістики. Кількість кольоропозначень у мові необмежена, тому назви кольорів примножуються у процесі історичного розвитку мови. Вони належать до найвиразніших показників індивідуальності письменника, розкривають його особливості сприйняття й відображення через мову авторської картини світу.

   Тарас Федюк – наш сучасник; поезія його світла, життєва, з наскрізною добротою, філософськими роздумами про сенс життя, про сутність того, в ім’я чого людина прийшла в цей світ. Чимало творів пройняті внутрішнім болем, який має у наш непростий час пронизувати кожного громадянина-патріота, що не байдужий до долі свого народу, до його святинь.

   Матеріалом дослідження є назви кольорів, зафіксовані у збірках Т. Федюка «Досвітні журавлі», «Віч-на-віч», «Хрещаті південні степи».

Отримати методичну статтю з журналу

Интернет-магазин АБАРИС